Aizputes volejbolists Vanags aizved Tartu ''Bigbank'' komandu līdz Baltijas līgas bronzai

Latvijas izlases volejbolists Toms Vanags svētdien Igaunijas pilsētā Veru kaldināja Tartu "Bigbank" uzvaru Baltijas līgas bronzas mačā.

"Bigbank" piecu setu cīņā ar rezultātu 3-2 (25:22, 25:23, 27:29, 22:25, 15:10) pārspēja Tallinas "Selver" volejbolistus, raksta LETA.

Vanags ar 21 punktu bija rezultatīvākais savā komandā, bet pretiniekus no zaudējuma neglāba Austrālijas izlases volejbolista Linkolna Viljamsa 30 punkti.

Turpat Veru pilsētā svētdien notiek finālmačs, kurā latviešu Aleksandra Kudrjašova, Toma Švāna un Edvarta Buivida pārstāvētā "Parnu" spēkojas ar "Rakvere" vienību, kuras rindās spēlē Artis Caics.

Pusfinālā sestdien "Parnu" piecos setos uzvarēja "Selver", bet "Rakvere" četros setos pieveica "Bigbank".

Kā vēstīts, neviena no Latvijas komandām šosezon nesasniedza finālčetrinieka turnīru. "Poliurs"/"Ozolnieki" sērijā ar 1-2 piekāpās "Bigbank" vienībai, bet Latvijas čempione RTU/"Robežsardze" un Jēkabpils "Lūši" zaudēja divos mačos, atzīstot attiecīgi "Parnu" un "Selver" vienību pārākumu. Vēl vienā ceturtdaļfināla pārī Igaunijas komanda "Rakvere" divreiz trijos setos uzveica labāko Lietuvas vienību "Vilniaus Kolegija"/"Flamingo Volley".

Iepriekš Latvijas komandas līgas finālčetrinieka turnīram nespēja kvalificēties arī 2012. un 2015.gadā.

Pērn par čempioniem tika kronēti Pērnavas volejbolisti, kuri finālā trīs setos uzvarēja "Biolars"/"Jelgava" komandu, bet "Poliurs"/"Ozolnieki" finālturnīra bronzas mačā piecos setos uzvarēja "Rakvere" vienību. Tā bija tikai trešā reize turnīra 11 gadu vēsturē, kad divas Latvijas komandas tika pie medaļām.

Turpinājumā Latvijas komandas cīnīsies par nacionālā čempionāta godalgām.