Anda Grundmaņa 17 gūtie vārti neglābj "Vaiņodi" no zaudējuma

"Vaiņodes" handbolisti svētdien, 26. februārī, izbraukumā "SynotTip" virslīgas handbola čempionāta otrajā posmā cīņā par piekto līdz astoto vietu ar 36:38 zaudēja komandai "ASK/LSPA".

ASK/LSPA un Vaiņodes duelī teicams spēles sākums izdevās armijniekiem, kas nepilnu sešu minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 5:1, bet neilgi pirms puslaika vidus bija iekrājuši jau piecu vārtu pārsvaru – 10:5. Lai gan Vaiņode iespēlējās un pateicoties rezultatīvajam Andim Grundmanim pietuvojās līdz minimumam (12:11), vēlāk ASK/LSPA atjaunoja +5. Tiesa, pārsvaru neizdevās noturēt arī šoreiz un puslaika izskaņā Vaiņode panāca izlīdzinājumu – 20:20, vēstīts Latvijas Handbola federācijas mājaslapā.

Otrā puslaika sākumā Oskars Pāvils pirmoreiz izvirzīja vadībā viesus, bet turpinājumā abas komandas vēl vairākkārt apmainījās ar vadības grožiem, saglabājot intrigu par uzvarētāju līdz pat spēles galotnei. Spēles pēdējās divas minūtes komandas iesāka pie neizšķirta rezultāta (36:36), bet Ulda Zariņa un Ērika Drobota vārtu guvumi nosvēra svaru kausus par labu ASK/LSPA – 38:36. Armijnieku trešā uzvara pēc kārtas komandu izvirzījusi otrā četrinieka līderpozīcijās.

ASK/LSPA rindās rezultatīvs sniegums Ērikam Drobotam, kurš guva 13 vārtus, savukārt Vaiņodes pārstāvis Andis Grundmanis uzstādīja šīs sezonas SynotTip handbola Virslīgas rezultativitātes rekordu, gūstot 17 vārtus.

Turnīra tabulā situācija kļuvusi maksimāli saspringta – līdere ar septiņiem punktiem ir ASK/LSPA komanda, taču tikpat punktu ir MSĢ/LAT-98, savukārt tikai par punktu mazāk pārējām divām komandām – "Jūrmalas Sportam" un Vaiņodei. Visām komandām atlikušas pa divām spēlēm otrajā posmā.