"Lauvas" un "lūši" uzsāks cīņu par Latvijas bronzu

Piektdien, 15. maijā, savu pirmo spēli par Aldaris Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas bronzas medaļām uzsāks "Liepāja/Triobet" basketbolisti, kas Liepājas Olimpiskajā centrā uzņems vienus no saviem principiālākajiem pretiniekiem BK "Jēkabpils" komandu. Mača sākums pulksten 19:30.

Abām komandām šī būs pirmā reize, kad savā starpā tās mērosies spēkiem par Latvijas bronzu. Iepriekšējā gadā abām vienībām ceļi krustojās jau ceturtdaļfinālā, kur pārāki izrādījās jēkabpilieši (3:1). Uvis Helmanis & Co šo neveiksmi atceras ļoti labi, līdz ar to, vēlme reabilitēties vēju pilsētas basketbolistiem par šo neveiksmi pirms gada ir vairāk nekā liela.

Uvis Helmanis ("Liepāja/Triobet") un Edmunds Valeiko (BK „Jēkabpils”) pirmo reizi galveno treneru statusā vadīs savas komandas cīņā par LBL medaļām. ¬Abiem gan ir bagāta medaļu cīņu pieredze kā spēlētājiem (Valeiko ir trīskārtējs LBL čempions, Helmanis titulu izcīnījis vienu reizi) un galvenā trenera asistentiem (Helmanim divi valsts čempiona tituli ar "VEF Rīga", Valeiko bronza pērn ar "Jēkabpili").

Ceturtdaļfinālā liepājnieki viegli tika galā ar „Barons/LDz” komandu, sērijā triumfējot ar 3:0, taču pusfinālā ar 1:3 nācās kapitulēt pašreizējiem Latvijas vicečempioniem „VEF Rīga”. Savukārt BK „Jēkabpils” ceļš līdz bronzas duelim ir bijis stipri vien atšķirīgs. Tikai piektajā ceturtdaļfināla spēlē tika salauzta „Jūrnala/Fēnikss” pretestība (sērijā 3:2), bet pusfinālā ar 2:3 tika atzīts Latvijas čempionu BK „Ventspils” pārākums. Līdz ar to izslēgšanas spēlēs liepājniekiem ir bijuši septiņi mači, bet jēkabpiliešiem pat 10 spēles, kur spēki ir patērēti krietni vien vairāk kā Liepājas komandai.

Šajā sezonā abas vienības savā starpā spēkiem mērojās sešas reizes, no kurām divas notika Baltijas līgas ietvaros, bet četras reizes Latvijas līgā. BBL spēlēs liepājnieki izcīnīja divas uzvaras (67:62 izbraukumā un 105:83 savās mājās), bet LBL1 ietvaros uzvaras un zaudējumi tika dalīti uz pusēm (2:2). Zīmīgi, ka abas komandas uzvaras izcīnīja savu skatītāju klātbūtnē, kas dod nelielu priekšrocību liepājniekiem.

To, vai vēju pilsētas basketbolisti šo sēriju līdz vienas komandas trijām uzvarām iesāks ar panākumus mēs varēsim pārliecināties piektdienas vakarā pulksten 19:30. Mačam video tiešraidē varēs sekot līdzi arī Best4Sport TV kanālā.