Uldriķa vārti nodrošina RFS uzvaru pār eksčempioni "Liepāju"/"Mogo"

Pateicoties talantīgā Roberta Uldriķa vārtiem, RFS komanda sestdien "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas čempionāta mačā izbraukumā ar 1:0 (0:0) pieveica 2015.gada valsts čempionu "Liepāju"/"Mogo".

Abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, tomēr bīstamāk vārtiem uzbruka RFS. Tiesa, pirmajā puslaikā neviena no komandām rezultātu neklāja, bet 55.minūtē to beidzot paveica Uldriķis, raksta LETA.

Uldriķis sezonas piecās oficiālajās spēlēs ir izcēlies jau četras reizes.

Mača beigās liepājnieki centās radīt spiedienu uz RFS vārtiem, taču panākt izlīdzinājumu nekādi neizdevās, turklāt droši rīdzinieku vārtos spēlēja Germans Māliņš. Vēl pēdējās sekundēs rīdzinieki pretuzbrukumā varēja panākt pat 2:0, bet teicams vārtos bija Valentīns Raļkevičs.

Liepājnieki sezonu iesāka ar zaudējumu 0:1 "Riga" komandai, bet pēc tam sekoja divas uzvaras - 2:1 pār "Jelgavu" un 3:1 pār "Babīti"/"Dinamo".

RFS sezonu iesāka ar spožu uzvaru 2:1 pār Jūrmalas "Spartaku", bet pēc tam sekoja neizšķirts 0:0 ar "Babīti"/"Dinamo" un zaudējums 1:3 "Metta"/LU. Tiesa, "studenti" pēc tam tika pieveikti Latvijas kausa ceturtdaļfinālā.

Šajā mačā RFS komandai nevarēja palīdzēt galvenais treneris Andrejs Kaļiņins, kurš par iesaistīšanos kautiņā ar "Metta"/LU komandu izcieš divu spēļu diskvalifikāciju.

Marta pašās beigās RFS sastāvu papildināja Latvijas izlases pussargs Aleksandrs Cauņa, kurš veselības likstu dēļ gan vēl nav gatavs spēlēt.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka nigēriešu futbolists Tosins Ajeguns sestdien guva šīs sezonas pirmo "hat-trick" virslīgā, kamēr viņa pārstāvētā "Ventspils" izbraukumā ar 4:0 (3:0) sagrāva debitanti "Babīti"/"Dinamo".

Lai gan jau pašā spēles sākumā "Babīte"/"Dinamo" bija laba iespēja atklāt rezultātu, ventspilnieki kopumā šo maču iesāka vareni, jo Ajeguns sev trīs vārtus jeb "hat-trick" noformēja jau pirmajā puslaikā. Nigērietis ar gūtiem vārtiem izcēlās 20., 28. un 34.minūtē.

Šajā spēlē "Ventspils" futbolistiem piederēja liels pārsvars un viņi varēja gūt vēl kādus vārtus kaut pirmajā puslaikā, tomēr tas neizdevās. Savukārt otrajā puslaikā ceturtos vārtus viesu vārtos iesita pieredzējušais Ģirts Karlsons.

"Babīte"/"Dinamo" virslīgā debitēja ar zaudējumu 0:1 "Jelgavai", pēc tam nospēlēja neizšķirti 0:0 ar RFS, bet iepriekšējā kārtā ar 1:3 zaudēja "Liepājai"/"Mogo".

Kamēr pārējie virslīgas klubi gatavojās Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla mačiem, Babītes komanda devās uz treniņnometni Čehijā. Šajā laikā virslīgas debitantes rindām pievienojies 35 gadus vecais labās malas aizsargs Andrijs Homins, kā arī Kotdivuāras uzbrucējs Muhameds Konatē no Krievijas premjerlīgas kluba "Ural".

Tikmēr ventspilnieki sezonu sāka ar uzvaru 2:0 pār "Metta"/"Latvijas Universitāte" komandu, pēc tam sekoja neizšķirts 0:0 ar "Riga", bet trešajā kārtā ar 1:2 ciests zaudējums "Jelgavai". Tiesa, Latvijas kausa ceturtdaļfinālā Kurzemes derbijā ar 3:0 tika pārspēti liepājnieki.

LETA jau vēstīja, ka ceturtās kārtas pirmajā mačā "Spartaks" piektdien viesos ar 2:1 pārspēja "Jelgavu", apspēlējot pretiniekus otro reizi nedēļas laikā.

Ceturtās kārtas noslēgumā svētdien "Riga" komanda "Rīgas Tehniskās universitātes" stadionā tiksies ar "Metta"/LU.

Jaunā virslīgas sezona sākusies ļoti aizraujoši, jo pirmajās trijās kārtās katra vienība jau vismaz reizi ir zaudējusi.

Virslīgas vadībā ar četrās spēlēs izcīnīties deviņiem punktiem ir "Spartaks", bet septiņi punkti ir "Ventspilij" un RFS komandām. Tikmēr pa sešiem punktiem ir "Liepājai"/"Mogo" un "Jelgavai", kamēr četri punkti ir "Riga" vienībai. Septītā ar trim punktiem ir "Metta"/LU, bet vienu punktu guvusi "Babīte"/"Dinamo".

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja "Spartaks", kam sekoja "Jelgava" un "Ventspils".