Zigmunds Cinkus pārsteigts par lēmumprojektu 13

Grobiņas novadā no 2012./2013. mācību gada pašreizējo divu izglītības iestāžu – vidusskolas un ģimnāzijas – vietā būs viena. No aiznākamā mācību gada darbosies Grobiņas vidusskola, par domes deputātu lēmumu portālu informēja domes priekšsēdētājs Aivars Priedols. Taču tā kā viņš šodien darba jautājumos devies uz Rīgu, tad ieteica vērsties pēc sīkākiem paskaidrojumiem pie Grobiņas novada Izglītības nodaļas vadītāja Zigmunda Cinkus.

Z. Cinkus atzīst – pats domes sēdē balsojis "pret" lēmumu veidot vienu vidējās izglītības iestādi – Grobiņas vidusskolu. Viņa personīgais viedoklis ir tāds, ka Grobiņā ģimnāzija jāsaglabā. "Man kā cilvēkam ir žēl, ka lēmums ir tāds," nenoliedz Z. Cinkus. Taču dome ir koleģiāla institūcija, deputātu balsojums var būt atšķirīgs – vairums lēmis savādāk, un viņš respektē sēdē apstiprināto lēmumu.

Izglītības nodaļas vadītājs atgādina, ka pagājušā gadā neitrāla komisija vērtējusi situāciju novadā izglītības iestādēs. Taču galīgais risinājums vēl nav bijis pieņemts.

Šogad, tuvojoties 9. klašu izlaidumam, atkal aktualizējies jautājums, kādas būs jauniešu iespējas turpmāk iegūt izglītību Grobiņā. "Priekšsēdētājs uzskatīja, ka vajadzīga straujāka jautājuma risināšana, un tika sasaukta ārkārtas sēde," klāsta Z. Cinkus.

Pats sēdē ziņojis par esošo situāciju, taču lēmuma projektu nav gatavojis, to darījuši domes juristi. Par ārkārtas sēdi uzzinājis iepriekšējās dienas vakarā, lēmumprojekts Izglītības nodaļas vadītājam bijis pārsteigums, viņš neslēpj.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

JOHAIDĪ

kā vasaras sākums ,tā Grobiņā par skolām veido kārtējo darba grupu!vai 2010.gadā pēc Celmas pētījuma deputāti nevarēja kaut ko jēdzigu izspriest?ir pagājis vesels gads un atkal esam nulles punktā!KO DARĪJUŠI CINKUS UN JUCĒVIČS SAVĀ IZGLĪTĪBAS KOMITEJĀ???? VAI DEPUTĀTIEM NAV PAR (NE)PADARĪTO JĀATSKAITĀS?
http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/novados/2010/06/14/gimnazijai-konkurentu-grobina-nebus/?page=1#comments

pirms 6 gadiem, 2011.06.06 20:07

Aizputnieks

Es domāju, ka mēs Aizputes novadā, jefiņus savēlējām, bet jums Grobiņā nav savādāki!!

pirms 6 gadiem, 2011.06.05 21:52

Ilze

kā tad nezināja, ja Roga, kuram mājās viss izskaidrots, turpat blakus sēž???? Un vispār- ko šie abi dara??? Vai pietiek tikai ar ESF un vidusskolas lietām ņemties, ja reiz ir pārvalde????

pirms 6 gadiem, 2011.06.04 13:46

mjā...

Sāksies jauni juku laiki Grobiņā. Sāpīga bija dalīšana, vēl sāpīgāka būs apvienošana. Cilvēki zaudēs darbu.

pirms 6 gadiem, 2011.06.04 08:55

zīlei taisnība

ticu ka bijis pārsteigums,būtu zinājis,daža laba "mīļa jauka pasniedzēja" būtu laikus pārrāpojusi siltākā,drošākā amatā

pirms 6 gadiem, 2011.06.03 23:16

zīle

Nu kā nebūs žēl, ja paša kundze Gģ amatā...

pirms 6 gadiem, 2011.06.03 23:10

skumjas

Cinku! Esiet vienreiz ar mugurkaulu un pastāviet par kādu jautājumu,ja jau Jūs satrauc šāds lēmums. Galu galā,nolieciet savas pilnvaras,ejiet prom no darba(tieši tāpat kā Neimanis) kurā nespējat neko panākt!

pirms 6 gadiem, 2011.06.03 22:16

Būtu visu gadu apzinīgi strādājis, būtu zinājis.Kauns Cinkus!

pirms 6 gadiem, 2011.06.03 22:14

krekšķis

neiespējami saglabāt divas vidējās mācību iestādes novadā. ģimnāzijai būtu jābūt(uzsveru-tā būtu jābūt) ar augstākām prasībām,mācību iestāde kurā ne visi spējīgi mācīties.respektīvi- nelielai daļai novada skolnieku atbilstošas sekmes lai turpinātu mācības ģimnāzijā.tātad deputātiem jāizvērtē-uzturēt iestādi kurā mācās maz novada bērni,vai vidusskolu kurā mācās liels skaits novada bērnu.
mans personīgs uzskats-kļūda tika pieļauta togad kad neimaņa vadībā,man neizprotamu ideju vadīts,sašķēla v-skolu un izveidoja ģimnāziju

pirms 6 gadiem, 2011.06.03 21:55

grobiņniece

Balsoju "Pret", bet kaut kā izvairīgi viss izskatās. Aptuveni tā: "nu žēl, bet ko es varu darīt". Vai tādiem deputātiem mēs uzticējāmies?
Prieks par J.Neimani, ka viņam ir atbildības sajūta un darīs to, ko vēlētājiem solījis. Tik maz ir to ievēlēto, kas godprātīgi savu darbu dara.

pirms 6 gadiem, 2011.06.03 19:04

Grobiņas novadā