Sudraba izsludina slēgtu sēdi ar Strīķi

"Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Inguna Sudraba, kurai pašai vēl aizvien nav pielaide valsts noslēpumam, ar vienpersonisku lēmumu noteica ceturtdien, 4. janvārī, slēgtā sēdē iztaujāt bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja vietnieci Jutu Strīķi un bijušo KNAB vadītāju Jaroslavu Streļčenoku, kā arī ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru.

No sēdes tika patriekti mediji, bet ilgākās debatēs par jautājumu kādēļ sēde ir slēgta un kādēļ nav noteikts deputātu balsojums piedalījās sēdes klausītājs Artuss Kaimiņš un uzaicinātā uz izjautāšanu Juta Strīķe.

Debates pirms sēdes ilga 19 minūtes. Artuss Kaimiņš tās filmēja. J. Strīķe aicināja paskaidrot kāda atbildība viņai draud par noslēpuma neizpaušanu, jo kriminālprocess sen beidzies un nekādu noslēpumu nav.

Debašu laikā komisijas loceklis Andrejs Judins vairākkārt aicināja I. Sudrabu vienīt citu komisijas locekļu laiku un uzsākt darbu, bet tā arī nesagaidījis izgāja ārā. Par to, ka sēde izsludināta slēgta A. Judins dzirdēja pirmo reizi, ierodoties tajā.

Visu šo jezgu par noslēpuma radīšanu ap Rīdzenes sarunām var noskatīties deputāta A. Kaimiņa videoblogā – sociālajā tīklā “facebook.com”, kur to jau aplūkojuši vairāki tūkstoši interesentu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas