FOTO: ''Lielais dzintars'' uzņem īru tautas mūzikas grupu ''The Gloaming''

Sestdien, 21. oktobrī ar pirmo un līdz šim vienīgo koncertu Baltijas valstīs Liepājā viesojās grupa "The Gloaming", kas sērijas ''Pasaule Lielajā dzintarā'' viesus iepazīstināja ar līdz niansēm izjustu, laikmetīgu un neierastu īru tautas mūzikas šķautni.

"The Gloaming" sastāvā muzicē īru mūzikas tradīcijā uzaugušie vijolnieki Martins Heiss (Martin Hayes, Īrija) un Kimhens O’Ragalahs (Caoimhín Ó Raghallaigh, Īrija), Čikāgā dzimušais ģitārists Deniss Kahils (Dennis Cahill, ASV), Ņujorkas pianists Tomass Bertlets (Thomas Bartlett, ASV) un sean-nós vokālās tradīcijas meistars Larla O’Lainerds (Iarla Ó Lionáird, Īrija).

Koncertā izskanēja oriģinālskaņdarbi no abiem grupas albumiem - "The Gloaming" (2013) un "2" (2016), norāda koncertzāles pārstāvji.

Grupas koncerti bijuši izpārdoti Eiropas prestižākajās koncertzālēs - Parīzes Filharmonijā, Amsterdamas Concertgebouw, jaunatklātajā, vērienīgajā Elbas Filharmonijā Hamburgā un cituviet. 21. oktobrī izpārdoto koncertzāļu sarakstam pievienojās arī Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars".

Koncerta laikā grupas dalībnieki vairākkārt pateicās publikai par izrādīto mīlestību un neslēpa sajūsmu par Liepājas koncertzāli "Lielais dzintars", tās unikālo arhitektonisko veidolu, mājīgo sajūtu, viesmīlīgo un profesionālo uzņemšanu.

Pievieno komentāru

Liepājā