Rihards Zaļupe Liepājā ienes muzikālu vēju

Ar ovācijām pēc koncerta 8. septembrī Liepājā skatītāji sveica sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi un pianistu Raimondu Petrauski. Mākslinieki atzina, ka publika bijusi ļoti atsaucīga.

Koncertā, kurā izskanēja skaņdarbi no nesen ierakstītā diska “Marimba Dance”, valdīja nepiespiesta gaisotne. Mūziķi paši iepazīstināja ar skaņdarbiem, mazliet pastāstīja par visai reti dzirdēto instrumentu marimbu. R. Zaļupe neslēpa, ka Liepājā solīto vēju nav sagaidījis, tāpēc radīs to pats ar savu spēli.

Koncertā skanēja japāņu un skotu tautas dziesmas aranžējumā marimbai un klavierēm. Izskanēja arī R. Zaļupes autorkompozīcijas un fantāzija par Raimonda Paula mūzikla “Kerija” tēmām. Fināla skaņdarbā savijās austrumnieciskie un latviešu tautas mūzikas motīvi.

Publikas rindās varēja redzēt gan dažus mēnešus vecus zīdaiņus, gan kungus un dāmas sirmām galvām. Pianists R. Petrauskis gandarīts, ka Liepājā klausījušies ļoti uzmanīgi, tāpēc duets muzicējis ar prieku.

Priekules mūzikas un mākslas skolas skolotājas Anita Zviedre un Inita Rubeze uz koncertu bija atvedušas divus puišus, kuri vienīgie skolā apgūst sitamo instrumentu spēli – tie ir otrās klases audzēkņi Gvido Mickus un Bruno Taučus. Draugi skolā spēlējuši mazāku marimbu, koncertā lielais instruments un četras vālītes raisīja pamatīgu interesi. Bruno saka, ka viņam paticis arī pianists, kurš interesanti pratis kustēties.

Pēc koncerta R. Zaļupe neliedza praktiskus padomus E. Melngaiļa mūzikas vidusskolas pirmkursniekiem. Regulāri trenēt tehniku, bez tās nevarēs izdarīt to, kas iecerēts – šis bija pirmais padoms, ko jaunajiem kolēģiem deva mūziķis.

Videogaleriju skatīt šeit:

Pievieno komentāru

Liepājā